Jak wybrać kask narciarski

Dodał admin

Lipiec 9, 2014 Poradnik Bez Komentarzy

Kask narciarski to rodzaj kasku ochronnego nakrycia głowy, który jest używany podczas jazdy na nartach zjazdowych, skoków narciarskich itp. Taki kask narciarski to bardzo ważny element każdego narciarza. Dzięki niemu narciarze, skoczkowie chronią swoją głowę przed urazami, jak również przed zimnem i wiatrem. Warto więc zainwestować w  taki kask na głowę. Tylko, jak wybrać ten właściwy?

i

Po pierwsze kask narciarski powinien być dobrze dopasowany, jeżeli chodzi o rozmiar i kształt. Dzięki temu będzie bezpieczny oraz wygodny. Poza tym taki kask powinien trzymać się na głowie nawet bez zapiętego paska pod szyją. To znaczy, że nie powinien spaść, gdy będziemy niezbyt mocno potrząsać głową. Najlepiej zacząć przymierzanie od większego kasku i po kolei przymierzać mniejsze rozmiary. Gdy próbując przesunąć w bok założony kask, nie śliska się już po włosach, lecz naciąga skórę nie zmieniając swej pozycji, oznacza to, że znaleźliśmy właściwy rozmiar.

j

Wybierając taki kask narciarski powinniśmy także zwrócić uwagę jaki ma pasek pod brodą. Najlepiej byłoby gdyby zapięcie pod brodą posiadało specjalną miękką wyściółkę. Aby pasek idealnie trzymał kask, należy zdjąć wyściółkę, zapiąć sprzączkę i zmniejszyć obwód paska, tak by był dobrze dopasowany. Nie może jednak utrudniać oddychania, przełykania ani wykonywania ruchów. Gdy wszystko pasuje, należy z powrotem nałożyć ochronny materiał. Ostatnia rzecz na jaką powinniśmy zwrócić uwagę kupują kask narciarski jest jego dopasowanie do googli. Google muszą być kompatybilne z kaskiem – i to nie tylko pod względem koloru, lecz przede wszystkim jeśli chodzi o kształt. Ramka googli musi pasować do kształtu kasku – między kaskiem a googlami może być tylko wąska przerwa, aby dobrze chronić czoło i zatoki przed mrozem i wiatrem. Ponadto szerokość zapięcia w tylnej części kasku musi odpowiadać szerokości paska gogli, który ma trzymać.

l

Reasumując, aby kupić idealny kask narciarski dla siebie musimy go odpowiednio dopasować pod względem kształtu i rozmiaru. Odpowiedni kask to podstawa naszego bezpieczeństwa na stokach narciarskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *