Samolot, czy samochód czym lepiej na narty?

Dodał Natalia

Luty 1, 2016 Poradnik Bez Komentarzy

Ważne aby podróż była szybka i wygodna, a także w miarę tania. Zastanówmy się nad tym jakim środkiem transportu warto wybrać się na narty.

Jeśli lubisz jeździć na narty w Włoskie góry, z pewnością nie raz miałeś taki dylemat. A jeśli jeszcze nigdy tam nie byłeś, to właśnie tutaj na narty-wlochy.pl masz fajne opisane wszystkie najciekawsze ośrodki. Wszystko pięknie, tylko jak tam dotrzeć? Zastanówmy się.

Samochodem na narty

Ten środek transportu najlepiej sprawdza się na małych odległościach. Podróż przez całą Europę zajmie nam bardzo dużo czasu. Jest to bardzo męczące, zwłaszcza dla kierowców. Jadąc autem do Włoch musimy się dostosować do przepisów drogowych obowiązujących w danych krajach. Dlatego jeszcze przed wyjazdem warto sprawdzić jak wyposażyć swoją apteczkę i jak przewozić narty, aby przypadkiem w czasie podróży nie otrzymać sporego mandatu. Podróż autem wychodzi zdecydowanie taniej, ale nie zapominajmy o kosztach paliwa i opłatach za autostrady. Dużym plusem jest tutaj to, że nie jesteśmy ograniczeni co do ilości bagażu.

auto

Samolotem na narty

To rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze, ale równocześnie o wiele droższe niż dojazd samochodem. Samolotem w zaledwie kilka godzin przedostaniemy się z Polski do Włoch. Jedynym z minusów tego typu podróży jest cena oraz opłaty za ewentualny nadbagaż. Taka podróż jest opłacalna tylko wtedy, gdy mamy do pokonania setki kilometrów. Trzeba pamiętać również o tym, że samolotem dolecimy tylko na lotnisko. Następnie za pomocą innego transportu musimy przenieść się do ośrodka narciarskiego. Mimo wszystko, dzięki podróży samolotem zaoszczędzimy wiele cennego czasu.

samolot

Uwaga na pogodę

Ona może zepsuć wszystkie plany. Jeśli trafimy na śnieżyce, czy gęste mgły loty z pewnością będą przesunięte w czasie. W tym przypadku podróż samochodem również się wydłuży, bo trzeba będzie ostrożnie jechać lub stać w korkach.

Jak znaleźć złoty środek?

Najlepiej wybrać ten środek transportu, który najbardziej się lubi. Tylko w ten sposób możemy być zadowoleni z całokształtu zimowego urlopu.

A Ty co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *