Rękawice narciarskie, czyli jak chronić dłonie na stoku?

Dodał Monika

Październik 9, 2017 Na stoku Bez Komentarzy

Stoki zapełnione są narciarzami, którzy wiele godzin spędzają na jeździe na nartach. Odpowiedni strój jest bardzo ważnym elementem, o którym nie możemy zapomnieć, wybierając się na stok, zobaczcie jak dobrać odpowiednie rękawice.

źródło: pixabay.com

Funkcjonalność rękawic jest najważniejszą rzeczą, ich przeznaczeniem jest ochrona przed zimnem i wilgocią, powinny ułatwiać także stabilne trzymanie kijów narciarskich, podczas gdy my będziemy pokonywać najtrudniejsze zjazdy. Producenci stosują w rękawicach wiele nowoczesnych technologii, którymi powinniśmy się kierować, kupując rękawice narciarskie. Rękawice powinny być wyposażone w technologie, które zapewnią nam nieprzemakalność i wysoki komfort termiczny. Standardem, którego powinniśmy oczekiwać, jest jednoczesne odprowadzenie potu na zewnątrz wraz z właściwościami izolacyjnymi, oddychającymi i wodoodpornymi, które zapewnione będą przez wewnętrzne warstwy rękawic.

Powinniśmy zwrócić także uwagę na to, z czego wykonany jest zewnętrzny materiał rękawic. Profesjonalne modele wykonane są z poliestru, poliuretanu lub poliuretanu połączonego z pianką EVA- rękawice, które wyposażone są w taką piankę, dają lepszą amortyzację dłoni podczas, gdy upadniemy na śnieg. Jeżeli obawiacie się, że możecie mieć problem z uchwytem kijów oraz przyczepnością rękawic do różnego rodzaju powierzchni zwrócicie uwagę na modele, które wykonane są ze skóry.

Rękawice narciarskie kupujemy odpowiednio do danej płci oraz kategorii wiekowej. W sklepach możemy znaleźć także rękawice odpowiednie dla obu płci, noszą one nazwę unisex, jednak tego rodzaju lepiej nie wybierać, ponieważ nie będą one pasowały tak dobrze, jak dedykowane rękawice.

źródło; pixabay.com

Rękawice powinny być wyposażone w:

  • Antypoślizgową, wewnętrzną stronę rękawic
  • Elastyczną gumę w ściągaczu
  • Polarowy ściągacz
  • Taśmę na nadgarstek
  • System wentylacyjny
  • Klamry lub spinacz do łączenia rękawic
  • Kieszonkę na karnet
  • Gumę do przecierania gogli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *