Powody, dla których warto jechać w Alpy Austriackie latem

Dodał Dominika

Marzec 23, 2015 Alpy Bez Komentarzy

Każdy z nas wybierając się na wczasy latem wybiera zazwyczaj ciepłe kraje lub wyjazd nad nasze polskie morze. Dlaczego zatem nikt nie wybiera urlopu w górach? Wynika to przede wszystkim z tego, iż uważamy, że w górach latem nie ma co robić, gdyż nie ma śniegu i nie pojeździ się na nartach. Takie myślenie jest błędne, gdyż z całą pewnością jest co robić w górach latem. Dlaczego więc warto jechać w Alpy Austriackie latem?

Alpy2

Aby odpowiedzieć na to pytanie przedstawię teraz 7 powodów, dla których warto jechać w Alpy Austriackie latem.

Oto one:

1. Ceny. W Austrii główny sezon to zima, w lecie ceny w apartamentach i hotelach idą w dół. Nie oznacza to że są pustki i nie przyjeżdżają turyści. Wręcz przeciwnie, jest ich dużo ale nie można mówić o tłumach.

2. Duży wybór zakwaterowania. W alpejskich dolinach jest dużo hoteli i apartamentów budowanych głównie dla narciarzy. W lecie też czekają na turystów i jest z czego wybierać. Tanie apartamenty, przystępne cenowo pensjonaty lub hotele Wellness & SPA. Każdy znajdzie coś dla siebie.

3. Promocje w regionach. Część regionów wprowadza różne promocje, które mają na celu uatrakcyjnienie turystycznej oferty regionu. Darmowe przejazdy komunikacją w regionie, darmowe karty umożliwiające wysokie rabaty na baseny, kolejki, wstęp do muzeów (dolina Pitztal w Tyrolu lub karta Kaprun – Zell am See). Lub płatne karty umożliwiające szereg darmowych atrakcji (karta Ziemi Salzburskiej umożliwiająca darmowy wstęp do 190 różnych atrakcji turystycznych).

Alpy

4. Szlaki w górach. Jesteśmy przyzwyczajeni do tłumów na szlakach. Tak jest w Polsce ale w Austrii tych szlaków jest bardzo dużo. Ludzi jest znacznie mniej i można znaleźć to czego brakuje u nas: ciszę i spokój. Poza tym Alpy są piękne. Inne niż Tatry czy Beskidy. Ale to trzeba zobaczyć samemu.

5. Jest co robić. Alpy to nie tylko szlaki ale również baseny, termy, zabytki i wiele innych atrakcji. Często dostępne za darmo. Przykładowo jak pojedzie się do Ziemi Salzburskiej to jeden tydzień to za mało żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji w regionie i zwiedzić Salzburg (punkt obowiązkowy). Jeżeli jeszcze chcesz pochodzić po górach to nie masz szans zobaczyć wszystkiego. Trudno, w takiej sytuacji trzeba będzie przyjechać również za rok.

6. Kuchnia. Uważamy że najlepszą kuchnie mają Włosi i Francuzi. Dużo w tym prawdy ale trzeba pamiętać że również w Austrii kuchnia jest oryginalna a kucharze znakomici. Warto jechać i sprawdzić.

7. Gościnność. Austriacy w regionach turystycznych wiedzą z czego żyją. Będziecie zaskoczeni ich gościnnością, wysokim standardem obiektów i usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *