Livigno w kwietniu

Dodał Monika

Styczeń 9, 2018 Trasy narciarskie Bez Komentarzy

Włoski ośrodek wiosną zachęca turystów nie tylko bardzo dobrymi warunkami śniegowymi, ale także bogatą ofertą freski, która wiosną zachęca wiele osób na wiosenny wyjazd na narty.

źródło: pixabay.com

Livigno jest jedną z chętniej wybieranych stacji przez Polaków powodem jest m.in. strefa bezcłowa. Gwarancja śniegu w tym miejscu jest naprawdę duża. Jest to dolina, w której znajduje się miasteczko oraz stacja narciarska, leży w głównej linii grani Alp, jest ona otoczona szczytami, które przekraczają 3000 m n.p.m m.in. masywem Ortlera (3905 m). Miejscowość znajduje się na wysokości 1800 m n.p.m. Chcąc dostać się do Livigno, musimy skorzystać z tunelu bądź wysokogórskiej przełączmy, chociaż przez to dojazd do Livigno nie jest łatwy to dzięki temu, nie dociera do niego ciepłe powietrze znad Morza Śródziemnego.

Wyciągi w tym czasie są otwarte, a trasy na szczycie zachęcają do jazdy. Zachętą do wybrania tego miejsca może być fakt, że dzień jest naprawdę długi, a słońce nie odpuszcza, co jednak nie powoduje, że warunki do jazdy nie są przyjazne. Jeżeli okaże się, że warunki na narty nie są dobre, możemy wybrać się do pobliskiego Bormio, czy Val Furve, w których także możemy poszukać dobrych warunków śniegowych.

Livigno jest miejscem, które bardzo dobrze sprawdzi się na wyjazd na narty, znajdziemy tutaj 115 km tras narciarskich, których stopień trudności jest bardzo różny, najwięcej znajdziemy tras czerwonych oraz niebieskich. Po stronie wschodniej wyznaczono strefy do feeride’u, które uznawane są za jedne z najlepszych do jazdy w puchu w całych Alpach. W Livigno nie znajdziemy lodowca, ale sezon na narty trwa tutaj już od listopada aż do maja.

livigno

źródło: pixabay.com

Miejsce to ma niestety także wady, które przekładają się, na to że dla wielu może być ono mniej atrakcyjne. Kurort staje się coraz bardziej popularny, a co za tym idzie, ceny wzrastają, powodując, że jest ono dość drogim wyborem, warto także wspomnieć, że kontrola graniczna i celna przy wyjeździe ze strefy bezcłowej i limity, jakie obowiązują na przewóz także nie działa na jego korzyść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *