Livigno – prawdziwy raj dla rowerzystów

Dodał Natalia

Kwiecień 25, 2016 Poradnik Bez Komentarzy

Zbliża się powoli lato, sezon narciarski już dobiega końca, ale nie martw się. W Livigno zawsze znajdzie się jakaś ciekawa rozrywka. To prawdziwy raj dla rowerzystów. Sprawdź co czeka na Ciebie w wiosennym sezonie Livigno.  

bike-1010771_960_720

Bike Park

Mottolino to park rowerowy składający się aż z 12 różnych tras. Są one również obsługiwane przez kolejki linowe. Został on utworzony na potrzeby Pucharu Świata MTB w 2005 roku. Każdy górski rowerzysta znajdzie tutaj coś dla siebie i dobierze trasę do swoich umiejętności. Bike Park jest otwarty już od 11 czerwca do 2 października. Ścieżki tutaj również mają swoje oznaczenia. Trasy czarne są dla prawdziwych zawodowców, silnych rowerzystów, którzy mają już duża wprawę. Tutaj czeka na Ciebie 13 ścieżek o różnej trudności.

2 ścieżki są przeznaczone dla początkujących, są one oznaczone kolorem niebieskim. Jedna ma długość 4500 m, a druga 2100 m. Tego typu ścieżki są idealne dla osób, które chcą w sposób aktywny spędzić wolny czas i rekreacyjnie pojeździć po górach, aby podziwiać piękno natury.

4 ścieżki są przeznaczone dla osób średnio zaawansowanych, oznaczone kolorem czerwonym. Mają one długość 1400m, 3000m, 1000m, 500m, 1500m. Ścieżki te są dosyć strome, spotkamy na nich dużo wystających korzeni, wzniesień, spadków oraz wiele innych przeszkód. Są idealne dla osób, które chcą czegoś więcej, niż spokojnej jazdy po górach.

7 ścieżek czarnych przeznaczonych dla prawdziwych profesjonalistów. Mają one długość 800m, 500m, 1200m, 1500m. Trasy te są bardzo strome i pełne przeszkód. Nie są one dla ludzi i słabych nerwach. Tego typu ścieżki są dla osób, które uwielbiają duży zastrzyk adrenaliny i lubią ryzyko.

JUMP AREA

To specjalny obszar Bike Parku, na którym możemy skorzystać jeszcze z wielu innych atrakcji, takich jak np. z poduszek powietrznych.

Źródło: www.livigno.eu

Źródło: www.livigno.eu

North Shore AREA

Ten obszar parku jest bogaty w drewniane mostki i kładki, po których możemy również jeździć na rowerze.

Co ważne, tutaj możemy wypożyczyć sprzęt, więc nie musimy zabierać rowerów ze sobą. Podczas szaleństwia na rowerowych trasach, możemy odpocząć i dobrze zjeść w schroniskach umieszczonych na szlakach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *