Co zabrać ze sobą na wyjazd narciarski?

Dodał Natalia

Grudzień 9, 2014 Poradnik Bez Komentarzy

Przed wyjazdem narciarskim trzeba się odpowiednio przygotować. Oprócz dobrego humoru podczas pobytu w górach przyda się jeszcze wiele innych rzeczy. W tym artykule znajdziecie wskazówki dotyczące tego, czego nie może zabraknąć w walizce podczas wyjazdu na narty.

Dobra forma

Należy odpowiednio przygotować się do wyjazdu na narty. Już kilka tygodni wcześniej należy zacząć ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie naszych nóg i ramion. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu ze strony fizycznej, unikniemy groźnych kontuzji na stoku.

 kobitka na nartach

Krem z filtrem UV i okulary przeciwsłoneczne

Od śniegu odbijają się promienie słoneczne, które mogą mieć szkodliwy wpływ na nasz wzrok i cerę.

Gogle narciarskie

Ochronią nasze oczy przed oślepiającym blaskiem śniegu i szkodliwym promieniowaniem.

Buty narciarskie i narty

Dla osób, które już w poprzednich sezonach korzystały ze swoich nart i butów doradzam sprawdzenie ich stanu przydatności. Lepiej sprawdzić czy są dobre, żeby w razie czego wcześniej kupić nowe a nie biegać po sklepach na ostatnią chwilę.

Dla osób wyjeżdżających pierwszy raz na narty lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie nart. Kupno całego wyposażenia narciarskiego nie jest tanie, więc po co ryzykować zakup, jeżeli nie wiemy czy spodoba nam się szusowanie po stoku.

Kask narciarski

Powinien mieć go każdy narciarz. Jest to bardzo ważny element wyposażenia narciarza, ponieważ chroni przed głowę przed różnymi niebezpiecznymi urazami. Pamiętajmy o tym, że nie jesteśmy na stoku sami i zawsze może się coś przydarzyć.

 ręka

Odpowiednie ubranie

Czyli ciepłe i takie, które nie będzie krępować naszych ruchów. Tutaj nie może zabraknąć bielizny termoaktywnej, skarpet, polaru, swetrów, czapki i nieprzemakalnych rękawiczek.

Apteczka

Niezbędna na jakimkolwiek wyjeździe. Dobrze byłoby gdyby znalazły się w niej materiały opatrunkowe, opaski uciskowe, środki przeciwbólowe oraz te, które stosujemy w przypadku przeziębienia.

Dokumenty

Na każdy wyjazd narciarski powinniśmy zabrać swój dowód osobisty.

Nie zapominajmy również o kijkach narciarskich. Warto zabrać ze sobą, także aparat fotograficzny dzięki, któremu uwiecznimy wspaniałe chwile.

Jeżeli jeszcze o czymś tutaj zapomniano, możesz dodać to w komentarzu : )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *