Alpy zamiast ciepłych krajów na wakacje

Dodał admin

Czerwiec 25, 2014 Alpy Bez Komentarzy

Z roku na rok coraz więcej osób wybiera wakacje w górach zamiast ciepłych krajów. Jest tak, gdyż coraz częściej wolimy spędzać aktywnie czas na urlopie niż tylko wylegiwać się na plaży. Dlatego właśnie zamiast pojechać np. na Wyspy Kanaryjskie wybieramy nasze polskie góry lub Alpy. Czemu tak jest?

a


Otóż po pierwsze winna temu jest zmiana w urlopowych przyzwyczajeniach Polaków. Wynika to przede wszystkim z tego, że nasze społeczeństwo stopniowo się bogaci. Polacy do tej pory na urlop wybierali głównie lato. Jeśli decydowali się na wyjazd zimą, to najchętniej były to ciepłe kraje. Ten trend zaczyna się jednak zmieniać. W tym roku co czwarty Polak, który zaplanował zimowy urlop, wyjechał na narty lub snowboard. Ponadto powoli odchodzimy już od wypoczynku na plaży, pod palmą, a coraz chętniej wyjeżdżamy na narty. Najprawdopodobniej ten trend będzie w kolejnych latach się utrzymywał.

b

Po drugie zorganizowanie wyjazdu na narty we włoskie lub austriackie Alpy może wydawać się tańsze od egzotycznej wycieczki do dalekich, ciepłych krajów. Średni koszt wyjazdu pod palmy to około 3 tys. złotych na osobę. W ofercie wyjazdów narciarskich można znaleźć wycieczki w dużo niższych cenach, czasami nawet o połowę. Jednak wyjazd w góry zazwyczaj wiąże się z niewliczonymi w cenę kosztami dodatkowymi, jak chociaż by karnet na stok czy zakup lub wypożyczenie sprzętu. Taki wyjazd może wydawać się tańszy, ale kiedy w praktyce podsumujemy wszystkie koszty, to może okazać się inaczej. Faktycznie zatem wyjazd na narty kosztuje mniej więcej tyle, ile ten pod palmy.
Z powyższych informacji śmiało możemy wywnioskować, dlaczego polskie społeczeństwo woli wyjechać na wakacje np. w Alpy niż do ciepłych krajów. Wynika to oczywiście z chęci spędzenia aktywnie czasu na urlopie, jak i lepszego powodzenia się Polaków w kwestii finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *