Alpy latem, czyli urlop w Livigno – podpowiemy jak miło spędzić czas.

Dodał Natalia

Maj 19, 2015 Alpy Bez Komentarzy

Livigno to nie tylko piękne trasy narciarskie i zimowe szaleństwo. W tym ośrodku życie turystyczne kwitnie również latem. Każdy kto kocha góry, powinien wybrać się  w to miejsce właśnie latem, aby w pełni poczuć urok Livigno.

livigno2

Livigno słynie głównie z narciarstwa. I nic dziwnego, ponieważ na fanów białego szaleństwa czeka tam, aż 115 km tras narciarskich oraz 62 kilometry wyciągów górskich. W tym miejscu każdy znajdzie dla siebie odpowiednią trasę. Sezon narciarski trwa w tym miejscu nawet do połowy maja. Jednak w sezonie letnim w Livigno, również nie brakuje turystów.

Pewnie zastanawiacie się nad tym co właściwie można robić w Livigno latem, skoro jest to ośrodek typowo narciarski. Otóż ściągają tutaj tłumy turystów lubiących piesze wycieczki po łagodnych górskich szlakach oraz spacery w wyższych partiach gór. Podczas takich wycieczek można podziwiać piękne krajobrazy, dziką roślinność i górskie zwierzęta. Livigno to idealne miejsce dla osób kochających malownicze tereny górskie. Fani jednościanów również znajda coś dla siebie, ponieważ tutaj można skorzystać z doskonale oznaczonych górskich tras rowerowych oraz z bicke parku.

livigno3

Dla miłośników zwierząt organizowane są specjalne obserwacje ptaków, odbywają się one pod nazwą Bird-watching. Władze i właściciele hoteli pomyśleli o zapewnieniu miłego wypoczynku dla całej rodziny. W Livigno znajdziecie wiele placów zabaw dla dzieci, na których wasze pociechy mogą zająć się zwykłą zabawą. Jeżeli nie lubicie pieszych wędrówek po górach, możecie przejechać się koleją górską (w sezonie letnim na turystów czekają dwie górskie kolejki). Dodatkową atrakcją dla aktywnych są wycieczki konne oraz grupowy Nornic Walking.

Po aktywnym wypoczynku warto udać się na pyszną kolację i zrelaksować się w którymś z hotelowych spa. Wieczorem można wybrać się na kręgle lub dyskotekę.

Wakacyjny urlop w Livigno nie może być nudny. Przekonaj się o tym na własnej skórze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *